زمان ثبت : 1387/09/07 در ساعت 10:54 ق.ظ
نویسنده : بانک اطلاعاتی ساسکاچوان
عنوان : گفته های وزیر مهاجرت کانادا....

 «جیسون کندی» وزیر جدید مهاجرت ، شهروندی و امور چند فرهنگی کانادا، طی سخنانی، بر عزم دولت بر ادامه پذیرش مهاجر از سراسر جهان تأکید کرد.
وی که در وینی پگ سخن می گفت افزود:« همانگونه که موضوع مهاجرت نقش بسیار مهمی را در گذشته کشور ما بازی می کرد، در آینده نیز ما با همان قدرت و ظرفیت، به پذیرش مهاجران ادامه می دهیم».
وی همچنین گفت:«کانادا به عنوان یکی از مقصد های محبوب متخصصین و سرمایه گذاران دنیا مشهور است و این امر مدیون سیستم باز و احترام به فرهنگ ها و عقیده های گوناگون در اینجاست که باعث قدرتمندی ما شده است».
وزیر جدید مهاجرت که پس از به قدرت رسیدن مجدد محافظه کاران در ماه گذشته، به این سمت منصوب شد، خاطر نشان ساخت، فعالیت ها برای پیوستن اعضای خانواده مهاجران به یکدیگر، پذیرفتن پناهندگان و بالاخره ، حمایت و پشتیبانی از اقتصاد کانادا، از جمله برنامه های دیگر او خواهد بود.
آقای کندی با اشاره به وجود دست کم 800،000 پرونده متقاضیان مهاجرت ، آن را میراث دولت لیبرال قبلی دانست و افزود:« سیستم قبلی پذیرش مهاجر که موجب انتظارهای طولانی برای متقاضیان می گشت، باعث انصراف بسیاری از متخصصین و سفر آنها به کشورهایی مثل استرالیا و نیوزلند می گردید. به همین دلیل دولت محافظه کار با ارائه سیستم جدید، درصدد جذب افراد و تخصصهای مورد نیاز کشور و اولویت بندی آنها بوه است».
وی در بخش دیگری از سخنان خود، با تشریح سایر برنامه هایی در خصوص گسترش و طبقه بندی سیستم پذیرش مهاجر به تصویب رسیده، ازجمله طرح پذیرش دانسجویان و کارگران موقت به عنوان مهاجر دائم (Experience Class) پرداخت و از طرح 1.4 میلیارد دلاری برای توسعه سرویس های ویژه کمک به تازه واردین خبر داد.
اضافه می شود آقای کندی، 40 سال سن دارد و نماینده محافظه کار پارلمان فدرال از شهر کلگری است.
وی متولد انتاریو بوده اما در ایالت ساسکچوان بزرگ شده است.
-------------------------------------------------------------------------------- 

نقل از سایت ایرانتو