زمان ثبت : 1387/09/25 در ساعت 02:28 ق.ظ
نویسنده : بانک اطلاعاتی ساسکاچوان
عنوان : چهره محبوب ایرانیها در کبک

 دکتر امیر خدیر، یک کانادایی ایرانی تبار است که در هفته جاری به عنوان نماینده شهر مونترال در پارلمان کبک انتخاب شد.لذا این روزها به چهره محبوب ایرانیهای کبک بدل شده است. وی پیروزی خود را پیروزی گروه های فراموش شده دو دهه اخیر دانسته است. 

 

امیر خدیر می گوید: این گروهها شامل احزاب چپ، فعالان اتحادیه ها ی کارگری، طرفداران محیط زیست و حقوق زنان هستند که به دلایل گوناگون از دهه هشتاد بتدریج از فعالیت های سیاسی خود  دست کشیدند.امیر خدیر در سال 1339 در تهران متولد شده است و هنگامی که ده ساله بود به همراه خانواده اش به کانادا مهاجرت کرد. امیر خدیر که تحصیلات خود را تا درجه فوق لیسانس در رشته ی فیزیک در دانشگاه مک گیل مونترال ادامه داد  و سپس به رشته پزشکی روی آورد ودر رشته بیماری های عفونی تخصص گرفت.  

با آرزوی موفقیت روز افزون برای آقای دکتر خدیر  

============================================= 

به نقل از سایت انتگراسیون 

 ============================================ 

 حالا به نظر شما ما از امثال آقای دکتر خدیر در کانادا کم داریم در همه جای کانادا نه تنها در آنتاریو ( آقای دکتر مریدی )  

نه تنها در کبک ( آقای دکتر خدیر ) 

بلکه در همگی استانهای کانادا ایرانیان موفق فراوانند اما خدایا این خصلت ایرانیها رو چه باید کرد ؟؟؟!!!!!! 

منظورم همه نیستند . بعضیها رو می گم همه حتما دوست دارند یا رییس باشند و حتما در جایگاه اون رییس باید برای بقیه نفر هاشون خط و مشی تعیین کنند و اینجاست که چند دستگی ایرانیها در کانادا شکل می گیره .. حالا خداییش بده یه نماینده از هر استان ایرانی باشه ؟؟؟ حداقلش همه می تونند صداشون رو به گوش بالا دستی ها برسونند . من خواهشم از همه ایرانیهایی که تازه دارند وارد کانادا می شند یا فقط برنامه ریزی برای مهاجرت دارند ( بیاید این دسته بندیها و خاله زنک بازیها رو دور بریزیم و واقعا به این فکر بکنیم که الگو باشیم  ) اصلا قاطی این جناح بندیها نشید که واقعا چندش آوره ...  

بیاید هرجا در کانادا یا در جهان صحبت از ایرانی بود همه یکدل و متحد باشیم . 

به امید اون روز