زمان ثبت : 1387/10/30 در ساعت 06:19 ب.ظ
نویسنده : بانک اطلاعاتی ساسکاچوان
عنوان : دیدنیها و مناطق تفریحی کانادا

تصمیم داریم از حالا به بعد به برخی دیدنیها و مناطق تفریحی کانادا را به شما معرفی کنیم . یادم میاد زمانی که می خواستم سسکچوان را برای زندگی انتخاب کنم . یکی از دوستانم که در کانادا بود می گفت مرد حسابی تمام عشق و زندگی در اینجاست که دریا داره وقتی می ری لب ساحل و نگاهی به افق می اندازی لذت می برید ( حالا من نمی دونم منظورش دقیقا افق بود یا عمود  )

اما من حرفش رو گوش نکردم و برنامه ریزی هام رو بر اساس ورود به سسکچوان انجام دادم . و مدتها بعد فهمیدم که بابا جون اینجا هم همچین بی دریا نیست.

می خوام راجع به منطقه ساحلی در نزدیکی سسکتون صحبت کنم . البته سایر دوستان من سفارش اکید کردند که جانب ادب و .... و این حرفها رو رعایت کنم تا مطلبم در بلاگ باقی بمونه . من هم  گفتم چشم . و با اینکه عکسهای زیادی از قبل آماده کرده بودم . مجبور شدم خیلی هاش رو در وبلاگ قرار ندم.

بریم سر اصل مطلب .

ساحل پارادایز (  paradise beach )  در 20 کیلومتری جنوب غربی شهر سسکتون واقع شده برام خیلی جالب بود که خیلی از مهاجرانی که سالهاست در کانادا هستند از وجود اون بی خبرند. این ساحل رسما در اواخر خرداد و تیر و اوائل مرداد شلوغ و پر رفت و آمد هست یکماه قبل و بعدش هم مردم میان ولی خلوت تر هست . 

 

  

ساحل پارادایز که در کنار b.a.r.e.a.s.s parking  قرار داره در واقع ساحل رودخونه سسکچوان جنوبی هست که در این قسمت چون کاملا ماسه ای هست و عرض رودخونه هم زیاد هست گاها موجهای خفیفی هم همراه با نسیمی آرام از رودخانه به ساحل در جریان هست , حس لب دریا بودن رو به آدم می ده.  

 

 

تو تیرماه واقعا صفایی داره چون هم شلوغه هم اینکه امکانات بیشتری رو خواهید دید . حمام آفتاب البته عکسهایی که در اینجا خواهید دید مربوط به اوائل شهریوره .

درمیانه رودخانه قسمتهای ماسه ای هست که فکر می کنم آبرفت روخونه بوده که انجا جمع شده و شکل تقریبی لوزی رو داره حالا نمی دونید که این تکه های وسط رودخونه چه نعمتهایی هستند که افرادی که تمایل دارند با پوشش مادرزادی حمام آفتاب کنند به این قسمتها می روند و تقریبا فکر می کنم که رسم هست که افرادی که به اون قسمت می روند باید زورکی راحت تر باشند

 

  

 

خلاصه جای خوبی چون اطراف هم سرسبز هست بد نمیگذره . ما هم رفتیم اما نه در قسمت مادر زادی , در همون قسمت پدرزادی خوش گذروندیم . ( راستی بحث رعایت نظافت و تمیزی مکان بعد از اتمام تفریح رو در این مکان خیلی باید جدی گرفت .) البته الان دمای هوا در پارادایز بیچ 5- هست هرکی اهلشه بسم ا...

چند عکس و نقشه تلفیقی که خودم جهت آشنایی با منطقه درست کردم رو ضمیمه کردم و بقیه عکسها رو هم دوستان گفتند صلاح نیست همونهایی که گذاشتم با رعایت نکات اسلامیه ( امیدوارم وبلاگمون فی لتتتتر ) نشه.

  

حالا به نظر شما دریا با شور بهتره یا رودخونه با آب شیرین ؟ یا اصلا مهم اینه که ساحل داشته باشه و دریا و رودخانه فرق نداره ؟ پاسخ بعهده شماست ...

================================================= 

خوش باشید 

 حامد