زمان ثبت : 1387/11/07 در ساعت 08:46 ب.ظ
نویسنده : بانک اطلاعاتی ساسکاچوان
عنوان : تفریحات در کانادا - اسکی در سسکچوان

از اونجایی که به آقا کامیار قول داده بودیم که این بار از یکی دیگه از تفریحات زمستونی یعنی اسکی بنویسیم این پست رو به اسکی اختصاص می دهیم . امیدوارم کامیار راضی باشه و برف و سرما اسکی , بقیه خواننده ها رو هم اذیت نکنه .

قبل از هر چیز باید بگم که من تا به حال اسکی زیاد دیدم اما حتی یک بار هم چوب اسکی به پا هام نبستم و از طرفی سسکچوان هم سرزمین تقریبا پستی هست ( منظورم همواره ) ولی خوب هر جاش که یک تپه در اومده یه پیست اسکی ردیف کردند و نگذاشتند که او برجستگی حیف بشه و کمال استفاده رو ازش بردند .

بطور کلی اسکی , هاکی , کرلینگ ( تو ایران فکر نمی کنم باشه), ولی شما شاید دیده باشید که یه استوانه کوتاه دسته دار رو رو سطح یخی سر می دهند و با جاروب کردن مسیرش سعی می کنند سرعتش رو کم یا زیاد کنند یا اصلا مسیرش رو عوض کنند تا اون جایی که می خوان بایسته ( عوض این کارا بیان روی یخ تیله بازی کنند کیفش بیشتره ) .

سسکچوان چند قهرمان اسکی در کانادا داره ولی اون چیزی که می خوام فعلا معرفی کنم پیستهای اسکی معروف استان سسکچوان هست و ارائه چند عکس از این پیستها .

فکر کنم واضح ترین چیزی که بتونیم نمایش بدیم نقشه استان هست که در اون پیستها مشخص شده اند ولی معروف ترینشون در شمال پیست  la ronge در جنوب غربی پیست cypress hills ,   و در مرکز هم پیست north battleford و در شرق هم پیستهای شما شهر yorkton  هستند . که در نقشه خواهید دید.

 

   

 می بینید این سرزمین تخت چند تا پیست اسکی درست کرده حالا ایران با اون عظمت و اون همه کوه فقط شمشک و دیزین و آبعلی راستش پیست دیگه  ای از ایران من نمی شناسم اگه می دونید بگید. 

 یه سری هم عکس اسکی در سسکچوان چند تن از دوستان لطف کردند و برام ارسال کردند که تا چند دقیقه دیگه در این جا قرار می دهیم .

   

 

 

 

می دونم جو برف و سرما حاکم شده ولی امیدوارم قلبهاتون همیشه گرم باشه.